Resultater d. 12.01.2019

#22 Maud nr. 100 løb – lørdag d. 12.01. 2019       HENT DIPLOM 

1/2 marathon

1:27:14 –   Henrik Schmidt Jørgensen
1:28:49 –   Henrik Jørgensen
1:37:19 –   Kenneth Gehrt
1:37:51 –   Kristina Jessen
1:40:48 –   Hans Renkwitz
1:41:48 –   Ricky Batman
1:41:58 –   Christina Skarø
1:48:13 –   Michael Mikkelsen
1:48:36 –   Søren Kuhlmann
1:49:34 –   Peter Bromark
1:49:21 –   Jørn Nielsen
1:49:45 –   Preben Martinussen
1:49:52 –   Nils Aaskov – OGF
1:49:52 –   Ehud Mazor
1:50:41 –   Dorthe L. Lund
1:50:18 –   Preben Petersen
1:50:31 –   Jan Pedersen
1:50:21 –   Leif Hesselvig
1:52:02 –   Bo Kjems
1:55:00 –   Jan Jensen – OGF
1:55:55 –   Thomas Lindevang
1:56:10 –   Frank Sievers
1:56:41 –   Pernille Arbjerg Lauridsen
1:57:04 –   Rene Leth Christiansen
1:58:11 –   Sander Vitus Møller
1:58:14 –   Jesper Steen Olsen
1:58:14 –   Mette Olsen
1:58:14 –   Tobias Ejlersen
1:58:35 –   Bjørn Lysdal
1:58:43 –   Martin Jørgensen
1:58:47 –   Tommy Schallert
1:59:16 –   MaudHjortshøj (Nr. 100)
1:59:17 –   Marianne Beyer
1:59:18 –   Morten Beyer
1:59:17 –   Lone Friis
1:59:43 –   Jesper Witte
2:00:08 –   Eicke Warncke
2:03:05 –   Rikki Laursen
2:03:12 –   Mette Hesselvig
2:03:13 –   Finn Danielsen
2:04:09 –   Jette Tønder
2:06:25 –   Pia Holst
2:08:21 –   Kenneth Hansen
2:10:02 –   Sussi Gudmundsson
2:12:35 –   Helle Jensen
2:18:00 –   Marianne Rasmussen
2:19:00 –   Kim Andersen
2:19:15 –   Anita Witte
2:19:15 –   Henning Frederiksen
2:20:37 –   Lisbeth Saxtorph – Kolding Motion
2:27:00 –   Ulla Marie Steffensen
2:27:00 –   Lars Stæhr Wolff
2:30:00 –   Thomas Windeballe Rasmussen
2:30:00 –   Peter Olander
2:30:00 –   Jonas Ahlstrøm
2:30:00 –   Maria Harbo
2:30:00 –   Anne Marie Harbo (Nr. 100)
2:30:00 –   Nancy Weisbjerg
2:30:00 –   Pernille Marhauer
2:30:00 –   Charlotte Kurzmann
2:33:33 –   Lene Fischlein
2:33:39 –   Annette Petersen
2:33:39 –   Jens Rye
2:36:58 –   Jesper Pedersen
2:37:39 –   Kim Stewen
2:37:39 –   Anja Stewen
2:39:00 –   Kirsten Bonde-Hare
     DNF –   Trine Dydensborg
     DNF –   Uffe Kongstad
     DNF –   Jørgen Skovgaard Bundes
     DNF –   Chalotte Skiøth
     DNF –   Martin B. Jensen
     DNF –   Peter Jøhnk

1 runde

0:58:32 –   Jørgen Kruse Andersen
1:00:10 –   Laila Gommesen
1:04:00 –   Tanja Sunekær
1:05:04 –   Dina Rungstrøm
1:06:15 –   Thomas Godskesen
1:08:00 –   Åse Kruse Andersen
1:12:03 –   Lonnie Laugaard
1:12:03 –   Lisbeth Lildballe
1:18:48 –   Marianne Pedersen